İletişim

En kaliteli ve en uygun ürünlerin fiyatlarını arayan müşterilerimiz bizimle  buradan irtibata geçebilirsiniz.

 

Suya veya sabuna ulaşılamadığı zamanlarda en önemli ihtiyaç giderici ıslak mendildir. Zor anlarımızda kurtarıcı görevini üstlenen mendiller,  hijyenik olmadığı durumlarda zararlı kimyasallar barındırmaktadır. Üretici birçok firma ürünlerini çeşitli testlerden geçirdiğini söylese dahi, çoğu üründe kimyasal madde yer almaktadır ve sağlımızı tehdit etmektedir.  Türkiye’de de üretilmekte olan ıslak mendillerin içerisinde Avrupa’da yasaklanmış birçok zararlı içerik yer almaktadır. Uzmanlar, son yıllarda gittikçe yaygınlaşan ıslak mendil kullanımının içerisinde barındırdığı zararlı maddelerden dolayı dikkatli kullanılması gerektiğini belirtiyor.  Islak mendillerde hijyen açısından en önemlisi yüzde yüz selülozdan yapılmış olmasıdır.  Her geçen gün daha da hayatımıza girmeye devam eden mendilleri rentorant, okul, iş yeri, kafe ve hastane gibi birçok alanda hatta anneler tarafından bebeklerin alt temizliğinde kullanıldığını görmekteyiz.  Ancak önemli bir nokta da şu ki, gün içerisinde ıslak mendil çok fazla kullanılırsa deriye zarar verebilmektedir.  Bu sebep ile de bebekler için üretilmiş olan ve yalnızca su ile ıslatılmış pamuktan mendilleri kullanmanızı öneririz.

Islak mendil kullanımının çocuk sağlığına etkisi:

Geçmişten günümüze bakıldığında bebek bakımında ıslak mendillerin yeri oldukça artmaya başladı. Ancak bebekler için özel üretilen ıslak mendiller dışında cildine zarar verecek ve tahriş olmasına sebebiyet verecek olanları tercih etmek bebeğinize zarar verebilir. Herhangi bir yara veya çatlak durumunda bu kısma zararlı bir kimyasal içeren ıslak mendillerden sürdüğünüzde, mendil içerisinde yer alan zararlı maddeler emilim yoluyla kan dolaşımından içeri girer ve cilt rahatsızlığını daha da arttırır. Annelerin de bu konularda dikkatli olması ve hijyenik ıslak mendilleri tercih etmeleri gerekmektedir.

Tüketimde zamanla yaşanan artış sebebiyle birçok üründe olduğu gibi ıslak mendillerde de merdiven altı üretim yapılmaya başlanmıştır. Kontrolsüz biçimde zararlı maddeler katılarak gerçekleştirilen bu işlemler sonrasında kullanılan ıslak mendiller insan sağlığını tehdit etmeye devam etmektedir. Bu sebeplerle de ürünü tercih ederken aldığı onaylara, referanslara ve geçtiği testlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

 

Copyright Hijyenik Mendil 2018
Shale theme by Siteturner